Čtení 4. třída 2020/2021

Milí rodiče!

•    Prosím, čtěte s dětmi denně nahlas alespoň 10 minut. Mohou z čítanky nebo z vlastní knihy.

Zaměřte se hlavně na výrazovost čtení (hlasitost, správné klesání hlasem, bezchybnost…)

•  Čtenářský deník (mají z loňska )

– nezapomeňte uvést název knihy, jméno autora, popř. ilustrátora, krátká anotace o čem kniha pojednává ( hlavní postavy), hodnocení knihy ( např. formou bodování, smajlíků apod.)

– obrázky jsou vítány 🙂

•  Čtení vlastní knihy

Dílnu čtení máme vždy v pátek. Děti si přinesou vlastní knihu. Prosím beletrii, ne encyklopedie. Mají možnost zapůjčení knihy v čítárně.

–  zaměřte se na porozumění textu

1x týdně děti zapíší do čtenářského deníku 1 souvětí, o čem četly

Větu si děti samy vymyslí, rodiče mohou pomoci se správným slovosledem a pravopisem.

Čtenářské deníky budu kontrolovat vždy poslední pátek v měsíci.

•  Čtení pomáhá

– můžete zaregistrovat své děti na www.ctenipomaha.cz/

Cílem tohoto projektu je spojit potěšení ze čtení s radostí z pomoci druhým.

Naleznete zde seznam krásných knih ke čtení,  rozdělených do tří kategorií podle věku čtenářů. Až některou z knih děti přečtou a odpoví na pár otázek vztahujících se ke knize, získají 50 korun.

Tuto odměnu si nemohou vyzvednout v hotovosti, mohou ji však věnovat někomu, kdo čeká na jejich pomoc. Peníze mohou přispět třeba na výcvik pejska, který pomůže postiženému člověku, na speciální kolo pro maminku, která nemůže chodit, nebo na operace, které vrátí zrak africkým dětem.

Děkuji za spolupráci. 🙂