Čtení 5. třída 2021/2022

Čtení 5. třída

Milí rodiče!

•    Prosím, čtěte s dětmi denně nahlas alespoň 10 minut. Mohou z čítanky nebo z vlastní knihy.

Zaměřte se hlavně na výrazovost čtení (hlasitost, správné klesání hlasem, bezchybnost…)

•  Čtenářský deník (mají z loňska, ale připraveny mám i nové)

– nezapomeňte uvést název knihy, jméno autora, popř. ilustrátora, krátká anotace o čem kniha pojednává ( hlavní postavy), hodnocení knihy ( např. formou bodování, smajlíků apod.)

– obrázky jsou vítány 🙂

•  Čtení vlastní knihy

Dílnu čtení máme vždy v pátek. Děti si přinesou vlastní knihu. Prosím beletrii, ne encyklopedie. Mají možnost zapůjčení knihy v čítárně.

–  zaměřte se na porozumění textu

po přečtení knihy si děti udělají krátký zápis ( o čem kniha byla; hodnocení – líbila x nelíbila – proč)

Čtenářské deníky budu kontrolovat vždy poslední pátek v měsíci.

Během pátého ročníku děti přečtou pět knih.

•  Čtení pomáhá

– můžete zaregistrovat své děti na www.ctenipomaha.cz/

Cílem tohoto projektu je spojit potěšení ze čtení s radostí z pomoci druhým.

Naleznete zde seznam krásných knih ke čtení,  rozdělených do tří kategorií podle věku čtenářů. Až některou z knih děti přečtou a odpoví na pár otázek vztahujících se ke knize, získají 50 korun.

Tuto odměnu si nemohou vyzvednout v hotovosti, mohou ji však věnovat někomu, kdo čeká na jejich pomoc. Peníze mohou přispět třeba na výcvik pejska, který pomůže postiženému člověku, na speciální kolo pro maminku, která nemůže chodit, nebo na operace, které vrátí zrak africkým dětem.

•        Čtenářské bingo

V tabulce čtenářského binga mohou děti dosáhnout binga, jestliže zaplní vedle sebe tři políčka dotýkající se stranou či růžkem.

První kolo – září – prosinec 2021.

O přečteném děti doloží důkaz – zápis v čtenářském deníku.

Hrací tabulku děti obdrží 13.září 2021.

Děkuji za spolupráci. 🙂