Nové sportovní úspěchy

Červen s sebou přinesl i poslední sportovní soutěž školního roku 2022/2023 – 6. června 2023 se na brušperském stadionu uskutečnil 31. ročník Lehkoatletického trojboje povodí Ondřejnice, na který se sjely týmy atletek a atletů z 9 základních škol – tj. 180 závodníků.

Naše reprezentace ze sebe vydala maximum a v obrovské konkurenci získala 11 medailí. Zlaté medaile přivezli Tereza Kvapíková z 2. ročníku, Nela Čaverová a František Binek ze 3. ročníku (všichni hod). Stříbrné medaile vybojovaly Anička Máchová z 2. ročníku (skok daleký) a Eliška Kvapíková ze 4. ročníku (hod), bronzové medaile získali Lucie Mrůzková z 1. ročníku (hod), Erik Mácha ze 2. ročníku (hod), Agáta Klosková ze 4. ročníku (hod) a Adéla Čaverová z 5. ročníku (hod, sprint, skok daleký).  Vítězem klání atletů se stal Brušperk (746 bodů), následovaný Petřvaldem (680 bodů), Kozlovicemi (668 bodů), Hukvaldami (573 bodů), Krmelínem (566 bodů), Palkovicemi (546 bodů), Staříčem (502 bodů), Starou Vsí nad Ondřejnicí (471 bodů) a Fryčovicemi (381 bodů).

Z letošních sportovních úspěchů mám velkou radost, pochvaly třídní učitelky či ředitele školy k vysvědčení na konci školního roku naši sportovní reprezentaci určitě potěší a pro ostatní žáky školy může být další motivací k dosahování vynikajících sportovních výsledků.

Mgr. Dušan Ignačík, MBA – ředitel školy