Skvělé výsledky sportovců krmelínské školy

V průběhu velikonočních svátků (7. – 9. 4. 2023) se konal turnaj v házené Prague Handball Cup 2023, kterého se zúčastnili mladší a starší žáci oddílu TJ Sokol Krmelín (mezi reprezentanty byli žáci 3. a 5. ročníku krmelínské školy: František Binek, Karolína Jalůvková, Adam Tatay, Daniel Domanský, Vojtěch Fuciman, Filip Holas, František Jalůvka, Adéla Čaverová). Na turnaji se setkaly týmy z České republiky, Slovenska, Estonska, Slovinska, Rakouska, Německa a Švédska, které po rozlosování do základních skupin hrály vyřazovacím způsobem play off. Krmelínskému týmu mladších žáků se povedlo postoupit pavoukem skupiny B a vybojoval 2 cenná vítězství – nejlepšími střelci byli František Jalůvka (20 branek) a Adéla Čaverová (23 branek). Jeho postup zastavil až český tým TJ Sokol Vršovice.

Vybíjená je nedílnou součástí hodin tělesné výchovy v základních školách a patří mezi oblíbené míčové hry. Dovednost hodit a chytit míč trénujeme v každé hodině tělocviku v rámci různých míčových her. Prověření nabytých dovedností i zkušeností čeká na naše žáky vždy na jaře, kdy probíhají oblastní kola ve vybíjené.

Letošní oblastní kolo smíšených družstev chlapců a dívek ze 4. a 5. ročníku se uskutečnilo 13. dubna 2023 ve sportovní hale ve Fryčovicích. K měření sil se sjela družstva z Fryčovic, Hukvald, Staříče, Brušperku, Staré Vsi nad Ondřejnicí a Krmelína. Na poradě rozhodčích bylo dohodnuto, že hrací čas bude 2 x 6 minut a bude se hrát ve dvou skupinách. Los nás určil do skupiny B k týmům Staré Vsi nad Ondřejnicí a Staříče, ve skupině A se utkaly týmy Hukvald, Fryčovic a Brušperku.

Ve skupině B porazilo krmelínské družstvo oba své soupeře ze Staré Vsi i Staříče přesvědčivě 16 : 5 a jako vítěz skupiny postoupilo do semifinále proti 2. nejlepšímu týmu skupiny A – družstvu Fryčovic. Po vítězství 16 : 10 zbýval poslední zápas s vítězem skupiny A – družstvem Brušperku. Finálový zápas o zlato byl vyvrcholením celého turnaje – obě družstva se do sebe pustila s maximálním nasazením. Po 1. poločasu, jež krmelínští vyhráli 5 : 2 se po krátké přestávce odehrála na hřišti napínavá bitva, při které hráči obou týmů ze sebe vydali maximum. I když 2. poločas Krmelín prohrál 4 : 5, konečný výsledek  9 : 7 otevřel krmelínské reprezentaci cestu na okresní kolo ve Frýdku – Místku. Velkou oporou týmu byli Jakub Zhýbala, Jakub Šperlín, Daniel Domanský, Jan Hartoš, František Jalůvka, Vojtěch Fuciman, pochvalu si samozřejmě zaslouží i ostatní hráčky a hráči týmu: Eliška Kvapíková a kapitánka Adéla Čaverová, Richard Lys, Samuel Štěpař, Oliver Koziel a Patrik Jakubička. Pro okresní kolo ve vybíjené držte našemu družstvu palce.

Všem jmenovaným žákům školy děkuji za vzornou sportovní reprezentaci školy i obce v házené či vybíjené, poděkování patří rovněž trenérům a rodičům našich sportovců.

Mgr. Dušan Ignačík, MBA – ředitel školy